Zpravodajství Tn.cz

Internetový zpravodajský portál tn.cz je informativním serverem televize Nova. Jedná se o médium, které doplňuje činnost televize Nova, především však podrobněji dokresluje zprávy, které se objevují v Televizních novinách – zpravodajském pořadu TV Nova.

Zpravodajský portál tn.cz se snaží svým návštěvníkům poskytovat aktuální a především zajímavý zdroj informací. Lidé zde naleznou zprávy z domova i ze světa.

Spuštění portálu

Tn.cz a jeho aktuální podobaPortál televize Nova byl oficiálně spuštěn na začátku května roku 2008 v průběhu Televizních novin. Jednalo se o realizaci myšlenky o využití internetu pro podpoření a doplnění zpravodajství televize Nova.

Primární úkol byl jasný – jednalo se o nástroj ucelování informací, které byly divákům zprostředkovány televizním vysíláním. Dalo by se říci, že se zde promítla snaha o předání celistvého zpravodajství původním divákům TV Nova. Samotné Televizní noviny nikdy nemohou obsáhnout veškeré informace aktuálního dění, mají v programu vymezený omezený časový úsek, který je nutné dodržovat.

Díky tn.cz pojme televizní zpravodajství TV Nova mnohem více událostí. Zpravodajové sdělí televizním divákům ty nejpodstatnější a nejzákladnější informace a poté je odkážou na tn.cz, kde zájemci naleznou k danému tématu více informací.

Podoba internetové stránky televize Nova

Na rozdíl od jiných zpravodajských serverů (servery původně papírových či televizních zpravodajských médií) využívá web tn.cz mnohem více obrazového materiálu. Každý titulek i na úvodní straně doplňují fotografie, které mají za úkol především zaujmout čtenáře. Tyto fotografie nahrazují stručný popis, jenž je k vidění na jiných serverech, a který obvykle podává čtenářům základní informace o tom, o čem článek pojednává. Častěji se zde využívá videomateriál, skrze který jsou zprostředkovávány například rozhovory. Lze jde také shlédnout aktuální díl Televizních novin, jednotlivé reportáže, ale také nejnovější epizody klasických seriálů TV Nova (například seriál Ulice).

Soběstačnost portálů tn.cz

Ačkoli vznikla internetová stránka tn.nova.cz především jako doplněk televizního programu Novy, dnes je do jisté míry soběstačná a samostatná. Tn.cz přináší svým návštěvníkům aktuální zpravodajství po celý den. Návštěvníci zde naleznou také mnoho materiálu, který televize Nova nevysílá. Jedná se například o videa s rozhovory se známými osobnostmi nebo fotoalba s různými zajímavostmi.

Rubriky zpravodajského portálu televize Nova

Mezi rubriky, podle kterých jsou tříděny internetové články, patří obecné zprávy, zprávy z oblasti sportu, informace ze světa a také data z oblasti politiky. Dále je zde možné narazit na odkazy k souboru článků nějakého konkrétního aktuálního tématu (například odkaz na recepty Ladislava Hrušky nebo na texty týkající se Chorvatska, pokud je sezóna letních dovolených).

Ve spodní části stránky je také abecední seznam nejčtenějších témat, jejichž prostřednictvím se mnohem snáze dostanete k tématu, který právě vás zajímá. Nechybí samozřejmě ani fulltextové vyhledávání.

Náměty článků

Jak už bylo řečeno výše, většina témat portálu je propojena se zpravodajským pořadem Televizní noviny vysílaném na TV Nova. Tyto události jsou doplňovány o nové informace, objevují se zde však také nová témata – většinou sezónní informace. Zpravodajský portál tn.cz stojí také o náměty na události od návštěvníků webových stránek – v pravém horním rohu lze nalézt kontakt, na který je možné vaše náměty zasílat. Kromě klasického zpravodajství se zde objevují také zábavné články či fotografie různých kuriozit a mnoho dalšího.

Tn.cz a jeho aktuální podoba