Petr Rychlý

Petr Rychlý, česká seriálová stálice, patří mezi ty kvalitní a velmi oblíbené herce, na které český divák nedá dopustit. Narodil se devátého srpna již v roce 1965, takže pamatuje hodně z Československa. Petr je aktuálně ženatý s Janou Rychlou, se kterou má syna Petra. Z předešlého manželství s Pavlou Rychlou má ovšem další dva syny. Není ale jen televizní herec a moderátor, ale také režisér, divadelník a hlavně dabér. Pražené jej mohou pravidelně vídat v Divadle na Fidlovačce v Praze Nuslích. Daboval také několik velmi slavných postav z cizích seriálů a sitcomů. Jeho velkým úspěchem je hlavně Joey Tribbiani ze sitcomu Přátelé. V českém znění propůjčil svůj hlas postavě Earla v seriálu Jmenuju se Earl, Hanku Moodymu ze seriálu Californication nebo Peterovi z animované série Griffinovi.

Petr Rychlý a jeho začátky na Nově

Nejdříve vystudoval střední ekonomickou školu v Karlových Varech. K herectví tíhl až po škole, kdy se stal jedním ze zakladatelů nově vznikajícího divadla Na Fidlovačce. Na jeho prknech působil vcelku dlouhou dobu čtrnácti let a to mezi léty 1998 a 2012. Z Fidlovačky přestoupil do hereckého souboru Divadla na Vinohradech.

Petr Rychlý začínal v televizi Nova jako moderátor zábavních pořadů, jejichž zaměření bylo lidi bavit velmi přístupnou a velmi jednoduchou formou. Proslul hlavně jako vypravěč vtipů v televizi, které doprovázel skřeky, mimickými výkony a převleky za pomocí měnění hlasů. Všechny tyto pořady diváci mohli vidět na televizi Nova. Většina z nich přitom sklidila u diváků značné úspěchy ve sledovanosti. Jmenujme alespoň pořady Natoč to!, Rychlý prachy nebo Ptákoviny. Dnes ho všichni znají ale hlavně jako Čestmíra Mázla v televizním seriálu TV NovaOrdinace v Růžové zahradě.

Petr Rychlý a zlé osudy nejen Čestmíra Mázla

Nedávno diváci mohli obdivovat herecké umění Petra Rychlého v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, kdy jeho postavě doktoru Mázlovi zemřela žena. Plakal nad jejím mrtvým tělem a plakal také několikrát poté, když jeho postava truchlila. Ale byly to skutečné slzy, nejen herecký um. Eemoce a slzy totiž nehrál, brečel pro svoji mrtvou maminku. Je to těžké období, v seriálu mu zemřela žena Magda v podání Markéty Častvaj, ale ve skutečném životě přišel o maminku. Hraní mu tak vlastně pomohlo vypořádat se s tak krutou ranou osudu.