Ordinace v růžové zahradě

Ordinace v růžové zahradě je názvem, který patří mezi seriály televize Nova mezi ty nejoblíbenější. Oblíbenějším jménem je snad už jenom Ulice. Je to jeden z těch nekončících příběhů, který má Nova dopřává už několik let svého vysílání, a scénáristé stále mají nápady na další díly. První premiérové vysílání proběhlo začátkem září roku 2005, tento díl nesl název „Tu hezčí, prosím“ a je naprosto zarážející, že v průběhu let se nejen neztratil zájem televizních diváků, ale ani scénáristů.

Jak logika věci napovídá, děj seriálu se v průběhu let hodně změnil. Dokonce byl rozdělen do dvou řad. Ordinace v růžové zahradě se dočkala pěti sérii, její pokračování Ordinace v růžové zahradě 2 přišlo s dalšími pěti sériemi. Zatímco prvních pět sérií, vypráví o gynekologické ordinaci v růžové zahradě, děj Ordinace v růžové zahradě 2 se zaměřuje už na nemocnici v Kamenici. Nepřímo na tento seriál dokonce navazuje další z projektů televize Nova a není tím nic jiného než rodinný seriál Doktoři z Počátků.

Seriál se dokonce dočkal i několika ocenění jakými třeba byly nejoblíbenější seriál roků 2005 a 2006 v divácké televizní anketě televize Nova nesoucí název ANNO nebo dokonce TÝTÝ.

O ději Ordinace v růžové zahradě

Děj tohoto divácky velice úspěšného seriálu své publikum zavede do malého městečka Kamence, kde v růžové zahradě sídlí gynekologická ordinace a porodnické poradenské centrum. Příběh se hlavně zpočátku hodně točí okolo doktorů a jejich pacientek. Jako už je u těchto seriálů dobrým zvykem, i teď se diváci setkají s nabytým programem plným emocí a citů. Radost, žal, strach, naděje, láska i zlost se tu střídají na denním pořádku a ukazují nám, že jak se zpívá „jednou jsi dole, jednou nahoře“ je zcela pravdivá fráze. Nejatraktivnějším zážitkem jsou osudové zvraty a milostné vztahy míchající se mezi doktory a sestrami jejich ordinace.

Ordinace v růžové zahradě 2 se svými postavami i dějem malinko mění. Mění se také místo, kde se děj odehrává, jak už bylo řečeno je jím nemocnice v Kamenici. Hlavní postavy z původní Ordinace v růžové zahradě malinko ustupují na vedlejší kolej a atraktivnějším se stávají osudy pacientů a doktorů této nemocnice. Místo gynekologii se v druhé řadě seriálu začíná objevovat chirurgické oddělení a vzhledem k oblíbenosti doktorských seriálů, více než láska se tu scénáristi věnují operačnímu sálu.

O seriálu

Ordinace v růžové zahradě je původní seriál televize Nova, který se však stal natolik oblíbeným, že nejen herci, ale i tým tvůrců seriálu se v průběhu času musel obměnit. Mezi scénáristy Ordinace v růžové zahradě se řadí Šárka Kostková, Irena Obermanová, Evita Nauková, Lucie Konečná, Leoš Kraks, Barbara Bulová, jan Coufal a Hana Cielová. Pod režii se podepsali jména jako Ján Sebechovský, Jiří Verčák, Jan Pecha, Moris Issa, Jana Rezková a další.

Herecké obsazení pořadu

O hereckém obsazení seriálu, který má kolem čtyř set dílů, se mluví velice špatně. Nedá se mluvit o hlavní postavě, protože se v průběhu dílů postavy a zájem o ně velice mění. Představím tedy jen několik ze slavných českých jmen, které v tomto seriálu figurují. Mezi tato slavná jména patří třeba Daniela Šiprová, která si zahrála doktorku Gitu Petrovou, Veronika Jeníková, která ztvárnila Vendulku Holovskou, Jitka Čvančarová jako Markéta Foltýnová, Zlata Adamovská jako doktorka Běla paleníková, Ladislav Potměšil si zahrál doktora Aleše Čížka, Petr Rychlý se stal doktorem Čestmírem Mázlem a mnozí další.