Kristýna Leichtová

Kristýna Leichtová je divadelní, filmovou i televizní herečkou. Pravděpodobně nejvýrazněji se zapsala do vědomí televizních diváků svou rolí v českém sitcomu televize Nova Comeback, kde hraje po boku Martina Dejdara a Tomáše Matonohy. Kristýna se také objevila  v seriálu Gympl s (r)učením omezeným – ten byl vysílaný rovněž na Nově. Kristýna je všestranně umělecky nadaná – kromě herectví se věnuje také tanci, zpěvu a výtvarnému umění.

Vzdělání a zkušenosti s divadlem

Kristýna, která se narodila v září roku 1985 v Plzni, se po absolvování konzervatoře v Praze roku 2007 rozhodla jít studovat DAMU. Mezi divadla, na jejichž pódiu se Kristýna Leichtová představila (i když většinou jen v menších rolích) patří například Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí nebo Žižkovské divadlo, ale také Ta Fantastika nebo Stavovské divadlo.

Kristýna Leichtová ve filmu

Mezi první filmové zkušenosti patří obsazení Kristýny do oblíbené letní filmové komedie podle předlohy Michala Viewegha Účastníci zájezdu, kterou režíroval Jiří Vejdělek. Její postava Denisa, jedna ze dvou mladých kamarádek, byla pro diváky nepřehlédnutelná. Poté se tato mladá herečka začala objevovat v televizních seriálech.

V poslední době mohli Kristýnu Leichtovou zaznamenat filmový diváci například ve snímku Bastardi nebo v bláznivé komedii Westernstory.

Kristýna Leichtová jako seriálová herečka

Kromě seriálů TV Nova Comeback a Gympl s (r)učením omezeným se Kristýna Leichtová objevila také v projektu Soukromé pastí, v seriálech Světla z pasáže, Dokonalý svět nebo Cesty domů.

V divácky oblíbeném Comebacku hraje Kristýna Leichtová Ivu Pacovskou, jedinou dceru Tomáše Pacovského, jehož hraje Tomáš Matonoha. Rodinu, která je ústřední pro děj celého seriálu doplňuje ještě Ozzák (Martin Dejdar) – svérázný strýc Ivy a bratr Tomáše. Na Nově se objevila Kristýna Leichtová také v Gymplu s (r)učením omezeným a to v roli Denisy po boku Ondřeje Brzobohatého.