Ivana Jirešová

Ivana Jirešová je nepříliš známá česká herečka, která se do podvědomí televizních diváku dostala především svou dlouholetou rolí v Ordinaci v Růžové zahradě, kterou vysílá pravidelně televize Nova.

Vzdělání a zájmy

Ivana Jirešová, která se narodila v Písku v červenci roku 1977, studovala herectví na pražské konzervatoři, po absolvování se z ní stala především divadelní herečka, což platí dodnes. Kromě několika seriálových rolí není s filmovým médiem příliš svázána.

Herečka známá z obrazovky televize Nova

V seriálu Ordinace v Růžové zahradě Ivana ztvárňuje postavu barmanky a majitelky baru U Čerta Lucie. Diváci mohou sledovat osudy této svérázné postavy již více než sedm let. Ivana Jirešová je v seriálu stálicí podobně jako herec Petr Rychlý nebo Zlata Adamovská. Kromě toho se objevila také v epizodní roli seriálu Kriminálka Anděl, který divákům také přinesla TV Nova.

Divadelní zkušenosti

Po vystudování získala Ivana Jirešová angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde účinkovala tři roky. Zde ji divadelní návštěvníci mohli spatřit v divadelních hrách Smutek sluší Elektře, Čechov na Jaltě a také v muzikálech Hello Dolly či Kdyby tisíc klarinetů. Později se přestěhovala do Prahy a na čas svou vizi herecké kariéry opustila. Když se Ivana k divadlu vrátila, dočkala se zajímavých rolí, mezi které patří postava Lízy Doolittlové ve slavném muzikálu My Fair Lady (angažmá v Plzni) nebo také role Morgany v muzikálu Exkalibur (Černé divadlo Ta Fantastika Praha).

Zajímavosti

V rámci pravidelné ankety TýTý získala v roce 2006 cenu Objev roku. Mimo jiné pracovala také jako redaktorka časopisu zabývajícího se módou Harpers' Bazar, zde strávila zhruba dva roky, poté se znovu vrátila k divadlu. V průběhu studií pracovala jako barmanka. Kromě herectví se věnuje zpěvu a také ráda provozuje jógu.